Gramoflor

Váš partner pro kvalitní profesionální substráty

Znalosti s dlouhou tradicí:

Ve výrobě substrátů na míru patří Gramoflor k předním podnikům v oboru. Ať už se jedná o okrasné zahradnictví, školky, trvalkové provozy nebo zelinářství, přání zákazníků je u nás na prvním místě.
Ve spolupráci s Vámi nalézáme optimální řešení do Vašich pěstebních podmínek, a to v nejlepší a neměnné kvalitě. K tomu nám pomáhá tým zkušených odborných poradců.
Zohledňujeme Vaše přání a požadavky včetně charakteristických znaků Vašeho provozu. V úvahu bereme kritéria, jako kvalitu zálivkové vody, zavlažovací techniku, velikost kontejnerů – to vše zvažujeme při tvorbě individuálního řešení. Naším cílem je splnit Vaše vysoké požadavky na výsledek pěstování a kvalitu rostlin.
Kombinace nejmodernější techniky, použití kvalitních surovin a více než stoletá zkušenost práce s rašelinou vytváří předpoklady pro výrobu špičkových substrátů.

Přesvědčete se sami!

Jak vzniká substrát u Gramofloru?

Substráty připravujeme ve dvou vlastních závodech, ve Vechtě a ve Vördenu. Nasazení moderních, kalibrovaných technologií řídí počítač. Vynikající kvalitu výsledných substrátů zajišťuje integrovaný systém kontroly kvality, uložení všech receptur v systému a soustavný nezávislý dohled Společnosti Gütegemeischaft Substrate für Pflanzen.
Substrát vzniká smícháním různých surovin, např. bílé a černé rašeliny, dřevních a kokosových vláken, perlitu, hnojiv apod. K výběru je řada komponentů a velký výběr kvalitních hnojiv. Tato flexibilita umožňuje výrobu pěstebních substrátů podle aktuální potřeby. Zákazníci z řad profesionálních zahradníků najdou u Gramofloru výrobní program s osvědčenými standartními substráty, kromě toho si mohou sestavit svoji vlastní, individuální recepturu.

Zákazník si může vybrat z následující formy dodání: Big Baly, 70 L obaly a volně ložený substrát.

Kde všude najdou substráty uplatnění?

Použití substrátu v profesionálním zahradnictví je mnohostranné, najdeme je téměř ve všech odvětvích. Uplatnění najdou při pěstování letniček a balkónovek, v okrasných a lesních školkách, trvalkových provozech, v ovocnářství a zelinářství, ale také v zahradní a krajinářské tvorbě.

Substráty můžeme dělit například podle struktury (zrnitosti):

• množárenský substrát s jemnou strukturou
• pikýrovací a hrnkovací substráty se střední strukturou v různých obměnách
• kontejnerovací substráty s hrubou strukturou

Profesionální substráty používáme i v hobby sektoru pro náročné zákazníky.

© 2019 – Gramoflor GmbH & Co. KG